Την Τετάρτη 17/4/2024, οι μαθητές/τριες του ΓΕΛ Αφάντου στο πλαίσιο δράσεων για τον επαγγελματικό προσανατολισμό των μαθητών, πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της βιομηχανίας ΒΑΠ Κουγιός ΑΒΕΕ.  Οι μαθητές/τριες μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για όλα τα στάδια που απαιτούνται για την παραγωγή, εμφιάλωση και προώθηση των προϊόντων στην αγορά, καθώς και για τα επαγγέλματα και τις ειδικότητες που χρειάζονται για να λειτουργήσει μια τέτοια επιχείρηση.

Ευχαριστούμε θερμά για την υπέροχη φιλοξενία στις εγκαταστάσεις της, τον κύριο Κουγιό και την υπεύθυνη ξενάγησης καθώς και όλο το προσωπικό της ΒΑΠ που ήταν πρόθυμο να απαντήσει σε κάθε απορία μας. Από την επίσκεψή μας δεν έλειπαν και οι ευχάριστες εκπλήξεις, καθώς η ΒΑΠ Κουγιός μας χάρισε usb sticks   αλλά και δροσιστικά αναψυκτικά.

Υπεύθυνοι  εκπαιδευτικοί: Κασταμούλα Καλλιόπη και Παλαμιώτης Φώτης